פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלויפרטי יצירת קשר:

שד שאול מלך 8, תל אביב

בית אמות משפט (קומה 8)

טל’ 077-9974772

מידע חשוב נוסף

עלות פינוי שוכרים מדירת מגורים

עלות פינוי שוכרים מדירת מגורים עלולה לעיתים להתברר כיקרה מבלי שהיה צורך בכך. איך נמנעים מטעויות בדרך ומבלי לשלם על כך ביוקר?

עלות פינוי שוכרים מדירת מגורים

השוכרים הפרו את הסכם השכירות – פעלו באופן מחושב

שמירה יחסי שכירות תקינים או מצב של הפרת הסכם שכירות מצד שוכרים במהלך תקופת השכירות, גורמים ללא מעט חששות בקרב בעלי הדירות. לכאורה מדובר בחששות מוצדקים אשר עשויים להתבטא בכמה מישורים כגון:

  1. אובדן דמי שכירות
  2. נזק פיזי לדירה שלא כתוצאה מבלאי סביר
  3. אי פינוי בתום תקופת השכירות המוסכמת
  4. פעולות בלתי חוקיות בדירה

עם זאת, ניתן להשיב ולכסות את הנזקים והעלויות שגרמו השוכרים באמצעות תביעה לפיצויים נגד השוכרים.

לכן ומאחר שמדובר בהליך משפטי, נדרש יהיה להתכונן היטב לכך. כך לדוגמה, במקרה בו השוכרים כבר הפרו את הסכם השכירות, רצוי להימנע מלפעול לבד ופרט להימנע מלבצע שימוש בכוח, מכל סוג, כנגד השוכרים.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

החלפת מנעול דלת הכניסה, או ניתוק אספקת זרם החשמל והמים מצדו של בעל הדירה, עשויים במקרים מסוימים להצמיח לשוכרים עילת תביעה משלהם, בגין אובדן שירותים חיוניים בדירה. וזאת גם במקרה שהשוכרים הפרו בעצמם את הסכם השכירות.

פינוי שוכרים באמצעות עורך דין

כאמור, פינוי שוכרים מדירת מגורים עשוי להיגרר למערכה סבוכה ומיותרת. לכן אל תהססו לפנות לעורך דין כבר בהזדמנות הראשונה עת היחסים עם השוכרים החלו לעלות על שרטון. עורך דין מקצועי המתמחה בפינוי שוכרים יפרוס בפניכם פתרון מהיר שאף יחסוך מכם את עלות פינוי שוכרים.

הדרך המקובלת והמהירה ביותר לצורך פינוי שוכרים, מצב בו הופר הסכם השכירות מצדם, הוא באמצעות הגשת תביעה לפינוי מושכר. מדובר בהליך משפטי הנותן מענה ייחודי למצב הרגיש שבתפיסת הדירה על ידי שוכרים שהפרו את הסכם השכירות.

דוגמה בולטת למהירות בה מתנהלת תביעה לפינוי מושכר, היא בכך שהליך מסוג זה נעדר הליכים מקדמיים אשר בעיקרם נועדו לגשר בין הצדדים. על כן, מועד הדיון בבית המשפט ייקבע במהירות וזאת תוך 30 ימים מהיום בו הגיש השוכר את כתב הגנתו או מהיום בו נתבקש לעשות כך.

דוגמה נוספת למהירות ההליך היא כי פסק הדין בתביעה, יכול שיינתן כבר במועד הדיון בתביעה, או לכל המאוחר בתוך 14 ימים. כך שלמעשה עלות פינוי השוכרים תפחת נוכח האפשרות לזכות בפסק דין תוך משך זמן קצר ביותר.

עלות פינוי שוכרים והשבתו בתביעת פיצויים נפרדת

כאמור, הליך משפטי של פינוי מושכר נותן מענה ייעודי לצורך פינוי השוכרים באופן תקין חוקי. אולם בכל הנוגע לנזקים ולעלויות שגרמו השוכרים בהפרת הסכם השכירות מצדם, ניתן יהיה לשוב ולהיפרע מהם באמצעות הגשת תביעה כספית נפרדת מתביעת הפינוי.

התביעה כאמור, יכולה לכלול רכיבים שונים באשר לפיצויים כגון:

  1. פיצויי קיום הסכם השכירות
  2. פיצויים בגין אובדן דמי שכירות
  3. איחור בפינוי
  4. נזקים פיזיים למושכר

עם זאת, במידה והוסכם מראש במסגרת הסכם השכירות על פיצוי מוסכם בגין כל אחד מהמקרים האמורים, אזי לא יהיה ניתן לתבוע זאת בנוסף. כלומר, יש לבחור אם חישוב הפיצויים במסגרת התביעה יהיה לפי גובה הפיצוי המוסכם, או לפי גובה העלויות והנזק שנגרמו בפועל.

זאת מאחר שמטרת הפיצויים, במקרה בו הופר הסכם שכירות מצד השוכרים, היא להעמיד את בעל הדירה באותו מצב אילו קוים ההסכם במלואו. כלומר, הפיצויים לא מיועדים להעניש את השוכרים או להעשיר את בעל הדירה.

לסיכום, עלות פינוי שוכרים עשויה להיות יקרה ומיותרת בעיקר אם מוותרים על ליווי משפטי של עורך דין. הדין הישראלי מעניק כלים יעילים להתמודדות עם המצב הכה רגיש, בו הדירה שלכם תפוסה על ידי אחר בניגוד לדין או להסכם.

*התוכן של אתר תמ”א 38 אינו תחליף לחוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי, אינו מתיימר להיות מדויק או מעודכן או מקיף. המסתמך על האתר, עושה זאת באחריותו.

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-9974772
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף